Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

Pracowniczy Program Emerytalny (PPE)

Zadbaj o przyszłość swoich pracowników!

Pokaż, że jesteś społecznie odpowiedzialnym pracodawcą i pomóż swoim pracownikom zbudować kapitał na przyszłość.

pracowniczy program emerytalny (PPE)

Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) stanowi element III filaru systemu emerytalnego. To rodzaj dodatkowego benefitu pozapłacowego w formie grupowego planu oszczędnościowego, zorganizowanego w ramach przedsiębiorstwa. Działanie PPE polega  na tym, że pracodawca odkłada środki dla swoich pracowników na prywatną emeryturę, niezależną od ZUS i OFE. Zasady funkcjonowania programu reguluje ustawa o pracowniczych programach emerytalnych, co więcej PPE podlegają rejestracji w Komisji Nadzoru Finansowego. Zobacz, jakie możliwości oferuje pracowniczy program emerytalny z funduszami Legg Mason!

dlaczego warto wybrać PPe z legg mason?

korzystne warunki kosztowe

„Tania” podwyżka

PPE to rozwiązanie korzystne finansowo. Składki, które pracodawca odprowadza co miesiąc na rzecz pracownika są zwolnione z obowiązkowych danin na ubezpieczenie społeczne. Dodatkowo koszty związane z prowadzeniem programu są dla pracodawcy kosztem uzyskania przychodu. 
PPE Legg Mason

Ulga podatkowa dla pracownika

Oszczędności bez podatku!

Pracowniczy Program Emerytalny oferuje również korzyści podatkowe dla pracownika. Pierwsza polega na zwolnieniu z podatku od zysków w przypadku wypłaty środków na emeryturze. Kolejna to zwolnienie z podatku od spadków i darowizn przy wypłacie środków przez beneficjentów w przypadku śmierci uczestnika.
PPE Legg Mason

Magnes na talenty

Zbuduj zmotywowaną kadrę!

Pracowniczy Program Emerytalny to narzędzie budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy i doskonały element polityki kadrowej. PPE stanowi nie tylko element motywujący dotychczasowych pracowników, ale także benefit przyciągający najlepszych kandydatów.
PPE Legg Mason

Indywidualne podejście do klienta

Jesteśmy do dyspozycji!

Doradzamy i służymy pomocą. Zapewniamy stałe wsparcie najlepszych specjalistów w zakresie planów i programów emerytalnych. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym na przestrzeni 16 lat funkcjonowania PPE w Polsce.
PPE Legg Mason

PPE Legg Mason

na polskim
rynku PPE

Prowadzimy najstarszy nieprzerwanie działający PPE w Polsce

PPE Legg Mason

Uczestników
PPE z funduszami
Legg mason

Zaufało nam ponad 44 000 osób

dowiedz się więcej o produkcie


Wsparcie Legg Mason

Opracowujemy rozwiązania, które odpowiadają wymogom ustawy o PPE oraz oczekiwaniom pracodawcy. Poszczególne programy tworzone są indywidualnie dla każdego klienta. W czasie trwania programu oferujemy wsparcie, kompetentną i aktywną pomoc, będąc w stałym kontakcie z pracodawcą. Dzięki temu pomagamy dostosowywać umowy PPE do zmieniających się przepisów lub oczekiwań naszych Klientów.

Stały dostęp do informacji

Zapewniamy regularny dostęp do informacji o wypracowanych przez fundusze wynikach, o przepisach prawa regulujących zagadnienia PPE, a także dane związane z prowadzonymi PPE, ułatwiające Pracodawcom przygotowanie obowiązkowych raportów do Komisji Nadzoru Finansowego.

Bezpłatne szkolenia 

Organizujemy nieodpłatne szkolenia skierowane do osób obsługujących PPE z funduszami Legg Mason. Aktywnie angażujemy się w efektywne funkcjonowanie wspólnie prowadzonych programów.

Kształtowanie wizerunku pracodawcy

Nasze wieloletnie doświadczenie potwierdza, że pracownicze programy emerytalne to silne narzędzie budowania wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy. To rozwiązanie, które motywuje pracowników, podnosi ich zaangażowanie i wydajność, gdyż poczucie zabezpieczenia przyszłości, w postaci regularnego oszczędzania z korzyściami podatkowymi, wpływa nie tylko na poziom zadowolenia pracowników, ale zwiększa również ich poczucie bezpieczeństwa.

Uznani w Polsce i na świecie

Legg Mason na świecie działa od ponad 110 lat, zyskując zaufanie potężnych przedsiębiorców. Jako pierwsi na polskim rynku wprowadziliśmy w swojej ofercie Pracownicze Programy Emerytalne. Od 1999 r. zarządzamy najdłużej funkcjonującym PPE w Polsce, zaufało nam wielu dużych, krajowych i międzynarodowych pracodawców. Przez ponad 15 lat zyskaliśmy unikalne doświadczenie, kompetencje i renomę w zakresie tworzenia, administrowania i zarządzania Pracowniczymi Programami Emerytalnymi. Jest to dla nas jedna z głównych linii biznesowych, którą systematycznie rozwijamy, umacniając tym samym naszą pozycję jako jednego z liderów rynkowych w Polsce.

poznaj ppe z legg mason

Obejrzyj film i sprawdź, dlaczego warto pomyśleć o uruchomieniu PPE w Twojej firmie już dziś!

Pomóż pracownikom w zgromadzeniu dodatkowych środków na jesień życia!

masz pytania?

kontakt dla uczestników PPE

Infolinia dla Uczestników

801 - 12 22 12 22 640 06 40

od 8.00 do 18.00 pon. - pt. Koszt połączenia wg stawki operatora.

info@leggmason.com leggmasoncok@pekao-fs.com.pl
kontakt dla firm:

pracowniczy program emerytalny

Zapytaj o ofertę naszego opiekuna produktu

zapytaj o ppe

do góry