Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

Aktualności

www.LeggMason.pl z nagrodą za strategię treści

21.03.2017

Serwis internetowy Legg Mason TFI SA, dostępny pod adresem www.leggmason.pl, został wyróżniony w konkursie Sitecore Awards w kategorii Content Management: Best Content Strategy. Nagrodę przyznano za opracowanie i wdrożenie strategii treści, dzięki której zawartość merytoryczna oraz struktura serwisu skupiona jest na komforcie i potrzebach użytkownika.

Czytaj więcej

Zagraniczny fundusz parasolowy Legg Mason coraz wszechstronniejszy. Debiut nowego rozwiązania opartego o europejskie spółki dywidendowe

10.03.2017

W marcu w ramach Legg Mason Parasol Zagraniczny SFIO debiutuje nowe rozwiązanie – Legg Mason Europejskich Spółek Dywidendowych. Nowy subfundusz umożliwi lokowanie środków - za pośrednictwem subfunduszu bazowego - w wartościowe europejskie spółki, wypłacające ponadprzeciętne dywidendy. Rozwiązanie jest dedykowane inwestorowi oczekującemu aktywnego stylu zarządzania oraz wysokiej stopy zwrotu w dłuższym horyzoncie czasowym. To już siódmy subfundusz w ramach funduszu parasolowego, sukcesywnie rozwijanego przez Legg Mason TFI SA od października 2015 r.

Czytaj więcej

Nigdy nie jest za późno na zabezpieczenie swojej emerytury

06.03.2017Informacja Prasowa

Wśród oszczędzających na Indywidualnych Kontach Emerytalnych (IKE) i Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) duże grono stanowią osoby powyżej 50. roku życia. Według ostatnich danych Komisji Nadzoru Finansowego, spośród uczestników III filaru ponad połowa w przypadku IKE i co trzecia osoba w przypadku IKZE to reprezentanci tej grupy wiekowej . Wniosek, jaki można wyciągnąć na podstawie tych danych, nasuwa się sam. Oszczędzać można w każdym wieku, a dobrowolny III filar sukcesywnie zdobywa zaufanie nie tylko najmłodszych.

Czytaj więcej

Nowy Rok to nowe, większe limity wpłat na IKE i IKZE

23.01.2017Informacja Prasowa

W 2017 r. wzrosło prognozowane przeciętne wynagrodzenie miesięczne . Wraz z nim wzrastają również limity wpłat na konta IKE i IKZE. To dobra wiadomość dla wszystkich oszczędzających prywatnie na emeryturę. Obwieszczenie Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej nie tylko zwiększa szansę na spokojną i godną emeryturę, ale również wzmacnia znaczenie korzyści podatkowych, jakie oferuje III filar.

Czytaj więcej

Subfundusze Legg Mason są pełnoletnie!

04.01.2017Informacja Prasowa

Właśnie mija dokładnie 18 lat od startu na polskim rynku 4 rozwiązań inwestycyjnych Legg Mason. Dokładnie 4 stycznia 1999 r. miała miejsce pierwsza wycena funduszy inwestycyjnych, wówczas jeszcze działających pod nazwami Kapitał Handlowy I, II, III oraz IV OFI, a dziś już, w wyniku zmian i przekształceń, subfunduszy Legg Mason Akcji, Legg Mason Strateg, Legg Mason Obligacji oraz Legg Mason Pieniężny wydzielonych w ramach Legg Mason Parasol FIO. Zostały one wpisane do rejestru funduszy inwestycyjnych jako jedne z pierwszych, są to zatem jedne z najdłużej działających rozwiązań inwestycyjnych tego typu na polskim rynku.

Czytaj więcej

PODSUMOWANIE ROKU 2016

02.01.2017

Za nami kolejny rok, który obfitował w wiele wydarzeń mających wpływ na rynki inwestycyjne i poszczególne klasy aktywów. Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najważniejsze czynniki, które wpłynęły na rynek obligacji i akcji w 2016 roku.

Czytaj więcej

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

22.12.2016

Życzymy Państwu wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych, czasu na pielęgnowanie wartości, którymi się kierujecie oraz radości z małych rzeczy, które wypełniają nasze życie. A na zbliżający się Nowy Rok 2017 życzymy realizacji dotychczasowych i powzięcia nowych dalekosiężnych, ambitnych planów, pomyślności w inwestycjach i satysfakcjonujących zysków.

Czytaj więcej

do góry